Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

KONFERENCIJA, SKIRTA VYDŪNUI IR SIMONUI DAUKANTUI PAMINĖTI, SANGRŪDOS GIMNAZIJOJE


 Lapkričio 23 d. Sangrūdos gimnazijoje vyko konferencija „Vydūnas ir Simonas Daukantas šiandieninėje mokykloje: patirtys", skirta S. Daukanto 225-osioms ir Vydūno 150-osioms gimimo metinėms bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginyje dalyvavo savivaldybės mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai ir mokiniai, Punsko Kovo 11-osios licėjaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Vaičiulienė ir licėjaus teatralai, vadovaujami bibliotekininkės Rūtos Burdinaitės.

 Konferencijos pranešėjai aptarė ir pasidalino įžvalgomis įvairiomis temomis: Sangrūdos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Editos Lass paruošti mokiniai pateikė Vydūno „vizitinę kortelę", tos pačios gimnazijos mokytoja Angelė Zimnickienė savo pranešime kėlė klausimą, ar aktualus Vydūnas šiandieninėje mokykloje, Kalvarijos gimnazijos mokinė (mokytoja Vida Brogytė) skaitė esė Vydūno tema, apie Vydūno ir S. Daukanto idėjas, ugdant tautiškai sąmoningą, atsakingą, kūrybingą asmenybę, kalbėjo Jungėnų pagrindinės mokyklos mokytoja Ilona Bendaravičiūtė, miško vaizdus S. Daukanto veikale „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių" aptarė Akmenynų pagrindinės mokyklos mokytoja Laura Drūtytė, Punsko Kovo 11-osios licėjaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Vaičiulienė pristatė Punske vykusius renginius, skirtus Vydūno metams paminėti. Punsko Kovo 11-osios licėjaus teatralai spektaklyje pagal Vydūno dramą „Vergai ir dykiai" atskleidė Vydūno idėją, kad tas pats žmogus, būdamas net toje pačioje padėtyje, gali būti arba vergu, arba laisvu žmogumi. Kalvarijos gimnazijos mokinių paruoštos S. Daukanto ir Vydūno teatrinės improvizacijos patvirtino, kad Lietuvos meilė, stropumas, kantrybė, viltis - tai tautos dvasinio augimo svarbiausi lygmenys.

 Kalvarijos savivaldybės taryba yra patvirtinusi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio 2017-2020 metų veiksmų planą bei jam įgyvendinti skyrusi lėšų. Kalvarijos savivaldybės švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Marija Kabelkienė padėkojo konferencijos organizatoriams, įteikė atminimo dovanas pranešėjams ir mokiniams.

 


 

                                                                                                            Švietimo ir ugdymo informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai