Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

„S.M.A.R.T. tėvystė“


Š. m. kovo 1 d. Kalvarijos suaugusiųjų mokykloje vyko seminaras-mokymai apie Ankstyvosios intervencijos modelį ir vaiko gerovės rizikos vertinimų įrankį „S.M.A.R.T. tėvystė". Seminare-mokymuose dalyvavo Kalvarijos socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai ir atvejo vadybininkai, VšĮ Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato atstovai.

Kalvarijos gimnazijos socialinė pedagogė Renata Vaitulionienė ir Akmenynų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Rūta Klimaitė supažindino su Ankstyvosios intervencijos modeliu ir Lietuvos vaikų apsaugai sukurtu praktiniu įrankiu „S.M.A.R.T. tėvyste".

„S.M.A.R.T. tėvystė" - tai ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelis, kurio tikslas - atpažinti rizikas vaiko gerovei ir reaguoti teikiant pagalbą anksčiau, nei atsiranda problemos. Priemonė skirta tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei. Šio įrankio pagalba galima greitai identifikuoti vaiko gerovės rizikas ir nedelsiant imtis pagalbos veiksmų.

Vasario mėnesį šie seminarai-mokymai vyko ir visose Kalvarijos savivaldybės ugdymo įstaigose. Specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, teikdami pagalbą šeimoms Kalvarijos savivaldybėje, naudodami vienodą vaiko rizikų vertinimo įrankį darbe, laiku identifikuos galimas rizikas ir pradės teikti pagalbą anksčiau, nei atsiranda problemos.

Išbandyti „S.M.A.R.T. tėvystės" internetinę platformą galima interneto svetainėje www.smarttevyste.lt.

Atsakingi tėvai augindami vaikus paprastai ir patogiai gali pamatyti ir identifikuoti galimas problemas ir jas spręsti savarankiškai arba kreiptis į profesionalus. Jei manote, kad susiduriate su problemomis, kylančiomis šeimoje, ar norite įsitikinti, kad viską darote teisingai, išbandykite įrankį tuoj pat.

Visi duomenys, pateikus vertinimo rezultatus, automatiškai sunaikinami. Gautus asmeninius rezultatus galite išsaugoti savo kompiuteryje ar atsisiųsdami į el. paštą.

 

                                                                                      Rūta Kučinskienė

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai