Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Suvalkijos regiono tarmių žemėlapis


        Suvalkijos regionas sausio 25-27 d. vykusioje LITEXPO parodoje „Adventur" turizmo mylėtojams pristatė tarmių žemėlapį, kurį kartu kūrė 5 savivaldybės: Šakiai, Marijampolė, Vilkaviškis, Kazlų Rūda ir Kalvarija. Tarptautinėje turizmo parodoje buvo galima ne tik apžiūrėti iš arčiau, bet ir plačiau sužinoti apie pristatomus turizmo objektus, kurie individualius lankytojus priima savaitgaliais, užsiregistravus iš anksto. Įdomu tai, jog Suvalkijos regiono savivaldybės unikalios ir kiekvieną iš jų galima aplankyti bet kuriuo gyvenimo etapu, kadangi turistinės pramogos pritaikytos įvairioms amžiaus grupėms.

Šeimoms su mažais vaikais rekomenduojamos kryptys - Kalvarija ir Kazlų Rūda, kurios išsiskiria miškuose kuriama rekreacija, įvairiais kraštovaizdžio draustiniais. Kazlų Rūdoje galima aplankyti aukščiausią miško vietą, o Kalvarijoje lankytojų laukia zooparkas , istorinė Molotovo linija, Kalvarijos senamiestis, Karališkasis parkas ir motokroso varžybos.

Marijampolė laukia jaunimo ir siūlo pasidžiaugti ne tik aktyviu laisvalaikiu (šuoliai parašiutu, vandenlentės), bet ir kasmet modernėjančiu miestu, kuriame rengiami įvairūs renginiai bei Malonny gatvės meno simpoziumas. O mamos, močiutės bei kiti įvairaus amžiaus lankytojai, mėgstantys istoriją, puoselėjantys Lietuvos paveldą ir norintys bent vienai dienai pasijusti ponais, kviečiami užsukti į Šakius ir Vilkaviškį: Vilkaviškis pakvies paklaidžioti gamtos ir atminties takais, o Šakiai, poniškų privilegijų kraštas, atvers didikų dvarų duris, supažindins su šimtmečiais puoselėjamomis zanavykų krašto tradicijomis, kulinariniu paveldu, įvairiomis pažintinėmis edukacijomis ir užburiančia Suvalkijos lygumų gamta.


 

Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai