Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Ugniagesiai lankys gyventojus. Tęsiama akcija „Gyvenkime saugiai“


 

     Nuo vasario 1 d. iki metų pabaigos Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai". Jos metu pareigūnai ketina aplankyti apie 3 tūkst. gyvenamųjų būstų Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais. Svarbiausias šios akcijos tikslas - ugdyti šalies gyventojų saugios gyvensenos įpročius, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą ir skatinti gyventojus namuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pernai vykdant šią akciją aplankėme 3070 būstų, įrengėme 150 autonominių dūmų signalizatorių.

2018 metais Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti 321 gaisrą. Pernai Marijampolės ir Kazlų Rūdos savivaldybėse gaisruose žmonių nežuvo, tačiau Kalvarijos savivaldybės teritorijoje, gaisre, kilusiame dėl elektros instaliacijos gedimo, 1 gyventojas žuvo. Gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 86 gaisrai, t. y. beveik ketvirtadalis visų kilusių gaisrų. Šios nelaimės ypač skaudžios, juose žūsta žmonės, sunaikinamas jų turtas. Palyginti su 2017 m., gaisrų skaičius gyvenamosios paskirties pastatuose padidėjo net 25 proc. Kad tokių nelaimių pasekmės būtų mažiau skaudžios, pats efektyviausias būdas yra įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pernai šalyje, suveikus šiems detektoriams, buvo išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

Turime teigiamų pavyzdžių ir Marijampolėje, taip vieno daugiabučio namo gyventoja, būdama laiptinėje, išgirdo jutiklio signalą ir iškvietė ugniagesius. Greitai sureagavus, viskas baigėsi tik patalpų uždūminimu.

Kaip ir praėjusiais metais, priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai, lankydami gyventojus, domėsis, ar tvarkingos jų būstuose krosnys, elektros instaliacija, ar valomi dūmtraukiai, nes dažniausiai gaisrai gyvenamuosiuose namuose ir kyla dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų.

 

Ilona Barauskienė

Marijampolės priešgaisrinės

gelbėjimo tarnybos inspektorė

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai