Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Kaip COVID-19 plitimo prevencija skelbiama gripo epidemija


     Kalvarijos savivaldybės administracija informuoja, kad atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministro sprendimą nuo 2020 m. kovo 9 d. savivaldybėje yra skelbiama gripo epidemija.

Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. D-97 Dėl gripo epidemiologijos paskelbimo Kalvarijos savivaldybėje" nuo š. m. kovo 9 d. iki atskiro įsakymo išleidimo rekomenduojama sprendimus dėl masinių renginių ribojimo kiekvienu atveju priimti, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką.

Administracijos direktoriaus įsakymas įpareigoja Kalvarijos savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovus, gyventojus gripo epidemijos laikotarpiu laikytis specialistų rekomendacijų ir taikyti gripo kontrolės priemones, numatytas Kalvarijos savivaldybės 2019-2020 m. gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir kontrolės priemonių plane, patvirtintame Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. D-411 „Dėl Kalvarijos savivaldybės gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros ir prevencijos priemonių plano 2019-2020 metams tvirtinimo".

Taip pat primename, kad tinkama rankų higiena sumažina COVID-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų perdavimo ir užsikrėtimo riziką. Rankų higiena - tai dažnas ir tinkamas rankų plovimas vandeniu su muilu arba rankų valymas alkoholio turinčiomis priemonėmis (tirpalais, geliais, servetėlėmis ar kitomis priemonėmis).

Rankas reikia reguliariai plauti muilu ir vandeniu muiluojant jas 20-40 sekundžių. Rankų dezinfekavimo priemonės, kurių pagrindą sudaro alkoholis, nėra veiksmingesnės ar naudingesnės nei rankų plovimas. Rankoms plauti rekomenduojama naudoti skystą muilą be antimikrobinių priedų, neutralaus ph, dozatoriuose. Kietas muilas nerekomenduojamas viešose vietose, tačiau gali būti naudojamas namuose, jei juo naudojasi vienas žmogus ar šeimoje niekas neserga užkrečiamąja liga. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojama naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones). Tinkamas jų naudojimas nužudo daugumą mikroorganizmų ant rankų ir užkerta kelią ligai plisti. Rekomenduojama naudoti 60-85% spiritinį tirpalą.
 
 
Kalvarijos savivaldybės administracijos informacija
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai