Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Sūduvos motokroso klubo įgyvendintas projektas


Sūduvos motokroso klubas įgyvendino projektąб finansuotą pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse". Projekto metu Kalvarijos trasoje buvo organizuojamos motociklų sporto varžybos ,,Cross Cuontry", Lietuvos ir Baltijos šalių etapai.

Rugsėjo 21 d. Enduro sportininkai jau trečius metus buvo kviečiami varžytis mėgstamoje Kalvarijos ,,Cross Country" trasoje, buvusiame kariniame poligone. Dabar vietovė (apie 50 ha) yra suskirstyta į atskirus sklypus, iš kurių dauguma privatūs. Trasa atsirado sujungus šalia esančius žemės sklypus. Taip kilo mintis organizuoti ,,Cross Country" čempionato etapus. Džiaugiamės, kad savininkai neprieštarauja rengiamiems projektams.

Šiame etape sportininkų laukė daug ekstremalių pojūčių, kalnuota trasos vietovė ir naujovė - papildomi 3 km ekstremalios atkarpos. Tai ir važiavimas pelke, ir aštrios, gilios duobės, ir statūs skardžiai. Iš viso trasos ilgis 9,5 km. Dviračiai, motociklai važiuoja 2 val. (startavo - 95), keturračiai - 1,5 val. (startavo - 29).

Šiose varžybose dalyvavo ir debiutavęs prestižiniame Dakaro ralyje Arūnas Gelažninkas užėmęs galutinėje įskaitoje 24 vietą, tarp naujokų - 4 vietą. „Man labai patiko trasa, ji nebuvo sunki, tačiau gana įdomi ir greita. Jei būtų lietus, ji taptų daug sudėtingesnė, man patiko. Aš nesu pavargęs", - taip atsiliepė apie trasą Arūnas Gelažninkas. Tik gaila, kad Arūnui šios varžybos nepasisekė. Visą laiką važiavęs pirmas, likus 15 min. iki varžybų pabaigos sprogus galinei padangai, varžybas turėjo pabaigti važiuodama su ratlankiu. Varžovai tuo pasinaudojo ir viens po kito lenkė jį.

Taip pat nepasisekė ir mūsų klubo nariui Artūrui Burevičiui, kuris tokio formato varžybose važiavo pirmą kartą. ,,Quad Open" klasėje ilgą laiką pirmavęs, dėl motociklo gedimo nebaigė varžybų. Gintas Paulionis liko dešimtas iš 16-kos. O Lukui Vasiliauskui, važiavusiam pradedančiųjų klasėje, kur daugiausia dalyvių ir didžiausia konkurencija, važiuojant pirmą kartą tokio tipo varžybose, pavyko iškovoti trečią vietą. Absoliučiu varžybų nugalėtoju tapo Raimondas Machrov (Pagirinių klubas, Lietuva).

,,Cross Cuontry" (C.C.) trasa Europos motociklų sąjungos atstovo Artūrs Robežnieks buvo įvertinta labai gerai. Bendru sutarimu buvo nutarta kitais metais, gegužės 2 d., organizuoti ,,Cross Cuontry" Europos čempionato etapą.

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai