Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Pažintinis turas Kalvarijoje, Marijampolėje ir Seinuose

 

 

Kalvarijos savivaldybės administracija kartu su VšĮ „Sveikatingumo idėjos" ir Seinų miestu (PL) vykdo projektą Nr. LT-PL-2S-192 „Lietuvos ir Lenkijos pasienio kaimynystės minėjimas Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga" pagal Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programą. Projekto tikslas - padidinti tvarų kultūros paveldo naudojimą turizmui pasienio regione, pažymint dviejų šalių istorinę kaimynystę Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga.

Kalvarijos savivaldybės administracija ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos" 2018 m. gruodžio 11 d. organizavo naujojo maršruto dalies pristatymą Marijampolėje ir Kalvarijoje kelionių organizatoriams, gidams ir žurnalistams iš Lietuvos bei Lenkijos. Pažintinio turo metu buvo lankomas Marijampolės kraštotyros muziejus, Vytauto Didžiojo parkas, Šv. Arkangelo Mykolo bazilika, prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus, paminklas "Tautai ir kalbai", Rygiškių Jono gimnazija, supažindinama su Marijampolės senosiomis kapinėmis, mokytojų seminarijos pastatų kompleksu, Marijampolės kariniu miesteliu, Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejumi ir kitais objektais.

Pažintinės ekskursijos po Kalvariją metu buvo aplankytas paminklas P. Klimui, Nepriklausomybės (Laisvės) paminklas, paminklas Lietuvei Motinai, Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia, supažindinama su Kalvarijos arklių pašto stoties pastatų kompleksu ir kitais objektais ir jų istorija.

2018 m. gruodžio 14 d. pažintinis maršruto pristatymas vyko Seinuose. Seinuose turo metu buvo lankoma Vyskupų aikštė, Mažesnioji Švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo Bazilika, Dominikonų Vienuolynas ir paminklas vyskupui Antanui Baranauskui.

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai