Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Priimami būsto pritaikymo neįgaliesiems prašymai Kalvarijos savivaldybėje

  Kalvarijos savivaldybės administracijoje iki kovo 31 d. priimami būsto pritaikymo neįgaliesiems prašymai (einamųjų metų laikotarpiui) (vadovaujamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. A1-103 patvirtinto Būsto pritaikymo neįgaliesiems finansavimo tvarkos aprašu)

  Būstas gali būti pritaikomas neįgaliesiems keturiais atvejais:

  • kai neįgaliajam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
  • kai neįgaliajam reikia bet kurio tipo vežimėlio;
  • kai žmogui reikia kitų judėjimo priemonių, pavyzdžiui, vaikštynės, ramentų;
  • kai asmeniui nustatomas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) pirmojo lygio poreikis dėl psichikos ar proto negalios.

  Neįgaliajam pritaikomam būstui galioja tam tikri reikalavimai:

  • Pritaikyti galima būstą, kuris nuosavybės teise priklauso pačiam neįgaliajam, kitam fiziniam asmeniui arba savivaldybei. Jame turi būti deklaruota ir faktinė neįgaliojo gyvenamoji vieta, išskyrus atvejus, kai būstas nėra visiškai baigtas. Tačiau būsto baigtumas turi svyruoti tarp 80 ir 100 proc.
  • Būsto savininkas, jei būstas nepriklauso pačiam neįgaliajam, turi sutikti su būsto pritaikymu neįgaliajam, nuosavybė į būstą negali būti apribota, būstas negali būti išnuomotas, išskyrus, jeigu tai socialinis būstas arba kai savininkas - savivaldybė.

  Kai neįgaliajam yra pritaikomos bendrojo naudojimo patalpos daugiabutyje, tuomet prašoma gauti kitų savininkų sutikimą. Tačiau jeigu kitų butų savininkai nepritaria bendrojo naudojimo patalpų pritaikymui neįgaliajam, teigiamą sprendimą gali priimti savivaldybės administracija - svarbu, kad toks pritaikymas būtų finansuojamas iš valstybės ar savivaldybės lėšų ir kad tai nesumažintų kitų gyventojų nekilnojamojo turto vertės.

 

 

                                                                                     Kalvarijos savivaldybės administracijos

                                                                                     Socialinių reikalų skyriaus informacija

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai