Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Įgyvendinamos projekto „Kultūros jungia žmones“ veiklos

 

 

Kalvarijos savivaldybės administracija kartu su Kalvarijos savivaldybės kultūros centru įgyvendina projektą „Kultūros jungia žmones". Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Europos Sąjungos dalis Lietuvos paramos gavėjams - 303 248,45 Eur.

Pagrindinis šio projekto tikslas - pagerinti Kalvarijos savivaldybės kultūros centro būklę, stiprinant jo naudojimą kultūros ir turizmo plėtrai, skatinti tarpvalstybinį vietos žmonių ir bendruomenių bendradarbiavimą, stiprinti kultūrinį sąmoningumą, sukurti bendrą turizmo maršrutą siekiant populiarinti regioną kaip kultūros turizmo vietą.

Kalvarijos savivaldybės kultūros centras projekto įgyvendinimo metu jau įsigijo apšvietimo sistemą scenai, draperiją, 10 sūduvių tautinių kostiumų komplektų merginų šokių kolektyvui ,,MISS-A".

Birželio 2 d. Kalvarijos savivaldybės kultūros centre vyko viena iš projekto veiklų - jaunimo festivalis. Jame dalyvavo šokių kolektyvai, atlikėjai, jaunieji dizaineriai iš Kalvarijos, Marijampolės, Lazdijų, Vilkaviškio savivaldybių. Renginyje pasirodė 18 šokių kolektyvų, 8 atlikėjai, pademonstruotos 4 jaunųjų dizainerių rūbų kolekcijos. Liepos 5-6 d. Kalvarijos savivaldybės kultūros centras suorganizavo menų festivalį Kalvarijoje. Vyko meno mėgėjų kolektyvų koncertas, tautinės giesmės giedojimas, misterija „Laiko tėkmėje".

Spalio 28 d. 13 val. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks baigiamasis projekto renginys, kuriame aptarsime projekto rezultatus. Kviesime į fotografijų parodą bei knygos „Kalvarijos dingusios bendruomenės istorijos" pristatymą, veiks amatininkų paroda.

Renginio metu vyks ekskursija naujai sukurtu turistiniu maršrutu. Čia numatyta 10 Kalvarijos miesto lankytinų vietų. Maršrutui pažymėti bus įrengtas informacinis stendas Kalvarijos miesto centrinėje aikštėje. Prie kiekvieno lankytino objekto bus galima rasti QR kodą, kuriame  pateikta išsami informacija apie istorinį-kultūrinį objektą. Lapkričio mėnesį fotografijų paroda bus perkelta į Kalvarijos savivaldybės kultūros centrą bei Kalvarijos krašto muziejų.

Europos Sąjungą sudaro 27 valstybės narės, kurios nusprendė palaipsniui susieti savo žinias, išteklius ir likimus. Kartu per daugiau nei 50 metų plėtros laikotarpį jos sukūrė stabilumo, demokratijos ir tvaraus vystymosi teritoriją, išlaikydamos kultūrinę įvairovę, toleranciją ir individualias laisves. Europos Sąjunga yra įsipareigojusi dalytis savo laimėjimais ir vertybėmis su šalimis ir tautomis už jos ribų.

Projekto pradžia - 2021-07-01, pabaiga - 2022-12-31. 

 

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Kalvarijos savivaldybės administracija ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai