Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Įgyvendintas projektas – „Aktyvus ir saugus Kalvarijos jaunimo gyvenimas“

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės įgyvendino projektą „Aktyvus ir saugus Kalvarijos jaunimo gyvenimas", kurio tikslas - propaguoti pasieniečio profesiją, keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą, tobulinti fizinį ir psichologinį pasirengimą.

Projekto metu buvo suorganizuotas pėsčiųjų žygis. Žygio metu mokiniai supažindinti su pasieniečio profesijos ypatumais, prisidedant prie turiningo mokinių užimtumo.

Organizatoriai pasistengė ir žygio maršrutą suplanavo taip, kad būtų aplankyti visi pagrindiniai Liubavo miestelio šioje trasoje esantys reikšmingi objektai - Liubavo seniūnija, Kačergų kalnas, Šešupės upė, Reketijos užkarda ir, žinoma, valstybės siena Lietuva - Lenkija.  Apie 6 km trasa vingiavo palei Lietuvos ir Lenkijos Respublikų sieną.

10 val. prie Liubavo seniūnijos  žygio dalyviai buvo supažindinti su žygio planu.

Liubavo seniūnas Gintas Baliulis žygeiviams papasakojo apie miestelio apylinkų istoriją.

Prie starto linijos stojo 17 Kalvarijos savivaldybės Akmenynų pagrindinės mokyklos mokinių. Prieš kelionės startą žygio dalyviams buvo pravesta mankšta.

Keliaudami žygeiviai klausėsi pasieniečių pasakojimų apie tarnybos subtilybes patruliuojant pasienio ruože.

Kopė į Kačergų kalną. Kačergų kalnas (aukštis - 225 m) stūkso pačiame Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.  Ant šio kalno yra apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria nuostabūs Lietuvos ir Lenkijos kraštovaizdžiai. Matėme 5 parapijų bažnyčių bokštus - Liubavo, Jelenavo, Vižainio, Akmenynų ir Gražikų, bei Šešupę, kertančią demarkacijos liniją. Yra sukurta legenda apie mergelę Kačergą, kuri saugo akmenį, esantį kalvoje. Po juo šaltinis, maitinantis apylinkių upelius. Sovietmečiu ant kalno pastatytas bokštas tarnavo pasienio apžvalgai.

Žygio maršrutas tęsėsi ir dalyviai patraukė prie Lietuvos ir Lenkijos Respublikų valstybės sienos. Iš arčiau susipažino, kaip atrodo valstybės siena.

Įveikę 6 km trasą, visi žygio dalyviai finišavo prie Reketijos užkardos.

Kalvarijos pasienio užkardos specialistas Irmantas Rauluševičius supažindino su pasieniečių naudojama ginkluote bei specialiosiomis priemonėmis, žygio dalyviai turėjo galimybę jas paliesti, pasimatuoti.

Žygio dalyviai su dideliu susidomėjimu stebėjo Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos kinologo Dainiaus Ribinsko paruoštą parodomąją programą.

Žygį vainikavimo žaidimai, apdovanojimai, padėkos ir vaišės.

 

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Varėnos pasienio rinktinės Bendruomenės pareigūnės informacija ir nuotraukos

 
 

 

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai