Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Projekto „Kultūros jungia žmones“ menų festivalis

 

 

Kalvarijos savivaldybės administracija kartu su Kalvarijos savivaldybės kultūros centru įgyvendina projektą „Kultūros jungia žmones". Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas - 646 809,34 Eur, iš jų: Kalvarijos savivaldybės administracijai (pagrindinis partneris) tenkanti dalis - 63 090,88 Eur, kur 56 781,79 Eur - Europos Sąjungos lėšos, 6 309,09 Eur - savivaldybės biudžeto lėšos, Kalvarijos savivaldybės kultūros centrui tenkanti dalis - 273 851,85 Eur, kur 246 466,65 Eur - Europos Sąjungos lėšos, 27 385,19 Eur - partnerio įnašas.

Pagrindinis šio projekto tikslas - pagerinti Kalvarijos savivaldybės kultūros centro būklę, stiprinant jo naudojimą kultūros ir turizmo  plėtrai, skatinti tarpvalstybinį vietos žmonių ir bendruomenių bendradarbiavimą, stiprinti kultūrinį sąmoningumą, sukurti bendrą turizmo maršrutą siekiant populiarinti regiono kaip kultūros turizmo vietą.

Viena iš projekto veiklų - menų festivalis. Liepos 5-6 d. Kalvarijos savivaldybės kultūros centras organizuoja menų festivalį Kalvarijoje ir kviečia visus dalyvauti. Liepos 6 d. 21 val. vyks meno mėgėjų kolektyvų koncertas ir tautinės giesmės giedojimas. Tuo pačiu bus paminėtas Kalvarijos folkloro ansamblio „Diemedis" 25-metis, parodyta  misterija „Laiko tėkmėje". Pastarojoje dalyvaus Kalvarijos folkloro ansamblis „Diemedis" (vadovė Žydruolė Zenevičienė), grupė „Age" (vad. Giedrius Katilius), Marijampolės kultūros centro šokio studija „Arabeskas" (vad. Daina Misiukevičienė), šokio ir ugnies studija „Čiutyta" (vad. Vida Bagdonienė). Misterijoje bus parodyti kalendorinių metų papročiai: pavasaris ir ūkio darbai, vasara ir Rasos šventė, ruduo ir linų darbai, vestuvės, žiema ir Kalėdų papročiai.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Kalvarijos savivaldybės administracija ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.


 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai