Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Kalvarijos savivaldybėje specialiu ženklu pažymėti priedangai skirti statiniai


 

  Šiandien Kalvarijos savivaldybės administracijos specialistai specialiuoju priedangos ženklu pažymėjo Kalvarijos savivaldybės teritorijoje parinktus statinius, skirtus gyventojų priedangai nuo galimų pavojų.

Kaip apibrėžiama teisės aktuose, priedanga - tai statinys, patalpa, inžinerinis įrenginys ar kitas objektas, galintis sudaryti sąlygas gyventojams trumpą laiko tarpą išvengti gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių oro pavojaus atveju, taip pat apsaugoti nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu.

Ženklu „Priedanga" Kalvarijos savivaldybėje pažymėti 6 pastatai, kurie skirti trumpalaikei gyventojų apsaugai išgirdus perspėjimo signalą „Oro pavojus".

Kaip teigė Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bujauskas, siekiant maksimalaus gyventojų saugumo, parenkant priedangas atsižvelgta į patalpų sandarumą, pirmenybę teikiant pastate, patalpoje ar kitame objekte esantiems rūsiams, pusrūsiams, cokoliniams aukštams su mažesniu langų, durų, vėdinimo šachtų plotu, įvertinant galimybę greitai užsandarinti esamas angas.

Administracijos direktorius pažymėjo, kad priedangos, kurios įrengtos visuomeniniuose pastatuose, skirtos ne tik įstaigoje tuo metu esantiems asmenims, bet ir visiems savivaldybės gyventojams, kuriems šių priedangų prireiktų.

  

 

 

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai