Puslapis yra atnaujinamas, atsiprašome už nepatogumus.

A. Katilienės foto parodos „Lietuvos bokso sporto didžiavyriai“ uždarymas

2024 - 05 - 28

Gegužės 27 d., Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Aldonos Katilienės foto parodos „Lietuvos sporto didžiavyriai“ uždarymas.

Jaukiame renginyje autorė dalijosi prisiminimais apie savo vyrą – Zigmą Katilių – bokso pedagogą, nusipelniusį Lietuvos trenerį (1965 m.), Lietuvos bokso federacijos generalinį sekretorių ir prezidentą. Ji atskleidė, kaip jos hobis fotografuoti, lydint vyrą į bokso varžybas ir treniruotes, išaugo į specifinių fotografijų eksponavimą visuomenei. Paradoksalus ir labai jautrus sutapimas, kad pirmoji A. Katilienės paroda, surengta Lietuvos sporto departamente, oficialiai atidaryta pora valandų po jos vyro mirties. Autorė akcentavo šeimos svarbą darbe ir gyvenime, kadruose sustabdytas emocijas.

Katilienė prie bokso populiarinimo Lietuvoje prisidėjo ne tik fotografijomis. 2009 m. žymiam fotografui, keliautojui Mariui Jovaišai pradėjus sodinti ąžuoliukus „Neregėtos Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyne“, jai kilo mintis pakalbinti nusipelniusius, vyro Zigmo Katiliaus treniruotus sportininkus, tarp kurių ir olimpinis bokso čempionas Danas Pozniakas, ir inicijuoti ąžuolų sodinimą. Kartu su šiais sportininkais A. Katilienei pavyko pasodinti 40 vardinių ąžuolų žymiame Tūkstantmečio ąžuolyne.

Kalvarijos savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto vedėja Erika Stankevičienė pasidžiaugė kūrėjos veržlumu, iniciatyvumu ir visuomeniškumu. Gėrėdamasi jos nuveiktais darbais ir bokso sporto populiarinimą, Aldoną Katilienę pasveikino vicemerė Vaida Skuolienė, Arvydas Grabauskas visos Kalvarijos bokso bendruomenės vardu taip pat ją sveikino, dėkojo ir linkėjo stiprios sveikatos.

Dėkojame fotografei už išskirtinę mūsų miestui dovanotą parodą.

Atnaujinta: 2024-05-28 09:14:11