Puslapis yra atnaujinamas, atsiprašome už nepatogumus.

Švietimas ir kultūra

2021 m. Susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030) įtrauktas ir lituanistinis švietimas, taip parodant svarbą ir valstybės požiūrį į diasporą. (Daugiau skaityti: Susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030) 

Kontaktinis asmuo švietimo klausimais Kalvarijos savivaldybėje - Erika Stankevičienė: tel. Nr.  +370 690 50911, el. p. [email protected].

Žemiau pateikiama naudinga informacija gyvenantiems kraštiečiams užsienyje ar jau svarstantiems grįžti į Lietuvą.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursaiLituanistinės mokyklos užsienyje

Atrask artimiausią lituanistinę mokyklą!

2022 metais pakeistas Švietimo įstatymo 25 straipsnis. Pakeitimas garantuoja užsienyje veikiančioms lituanistinėms mokykloms tvarų finansavimą nuo 2023 metų sausio mėnesio! Tam biudžete numatyta 1.7 mln. Eur. Pagal pataisytą įstatymą jau 2022 metais lituanistinėse mokyklose vyko kalbos lygio nustatymo testai. Švietimo, sporto ir mokslo ministerija išdavė kalbos lygio sertifikatus. Turint kalbos lygio sertifikatą, grįžtant gyventi į Lietuvą, mokiniams integracija į Lietuvos švietimo sistemą bus daug sklandesnė ir paprastesnė.

Kultūros pasas

Kultūros paso paslaugomis gali naudotis ne tik Lietuvos moksleiviai, bet ir mokiniai, kurie mokosi užsienyje veikiančiose lietuviškose mokyklose arba Europos mokyklose mokosi lietuvių kalbos.

2022 m. Kultūros pasas buvo išbandytas 7-iose mokyklose lietuvių mokomąja kalba Lenkijoje, Baltarusijoje ir Latvijoje. Bandomasis projektas pasiteisino, iš mokyklų gauta daug teigiamų atsiliepimų.

Kultūros pasas ugdo mokinių kultūros pažinimo ir patyrimo įpročius. Mokyklos gali rinktis iš 4 220 įvairiausių renginių ir edukacinių užsiėmimų: kultūros paveldo, etninės kultūros, architektūros, baleto, kino, lėlių teatro, dramos teatro, literatūros ir kt.

Atnaujinta: 2024-02-08, 11:50:30