Puslapis yra atnaujinamas, atsiprašome už nepatogumus.

Dalyvaujamasis biudžetas mokyklose ‘23

2024 - 03 - 27

2023 m. pabaigoje Kalvarijos gimnazija ir savivaldybės mokyklos pirmą kartą dalyvavo savivaldybės lėšomis finansuojamame projekte „Dalyvaujamasis biudžetas mokyklose“. Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė mokiniams įsitraukti į viešųjų sprendimų mokykloje priėmimą ir prisidėti prie mokyklos biudžeto dalies paskirstymo.

Šia iniciatyva siekiama skatinti mokinių pilietinį aktyvumą, finansinį raštingumą, domėjimąsi demokratija, skaidria ir atvira sprendimų priėmimo kultūra. Visose keturiose mokyklose mokiniai aktyviai įsitraukė į svarstymus, kur ir kaip būtų galima panaudoti projekto lėšas, tobulinant mokymosi aplinką. Pasak mokyklos vadovų, vaikai aktyviai ir noriai įsitraukė į idėjų generavimo procesą, o po jų įgyvendinimo, pakilia nuotaika džiaugėsi, kad išreikšti norai buvo realizuoti per ganėtinai trumpą laiką.

Pristatome mokinių siūlytas ir įgyvendintas idėjas:

  • Kalvarijos gimnazija įsigijo stalo futbolo, oro ritulio ir stalo teniso žaidimus;
  • Sangrūdos pagrindinėje mokykloje mokiniai džiaugiasi minkštasuoliais;
  • Akmenynų pagrindinėje mokykloje nupirktos daiktų saugojimo spintelės;
  • Jungėnų pagrindinėje mokykloje pertraukų metu mokiniai aktyviai naudojasi naujais biliardo, oro ritulio, stalo futbolo ir daugiafunkciniais žaidimų stalais.

Projektui „Dalyvaujamasis biudžetas mokyklose“ 2023 m. Kalvarijos savivaldybės taryba iš viso skyrė 6000 Eur savivaldybės biudžeto lėšų (po 1500 Eur kiekvienai mokyklai).

Atnaujinta: 2024-03-27 13:50:56