Puslapis yra atnaujinamas, atsiprašome už nepatogumus.

Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinės funkcinės zonos atstovų susitikimas Lazdijuose

2024 - 05 - 27

Penktadienį, gegužės 24 d., Kalvarijos savivaldybės vicemeras Antanas Burinskas, Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Rūta Kučinskienė ir vyriausiasis specialistas Vidmantas Pilvinis susitiko su Europos teritorinio bendradarbiavimo grupės (ETBG) ,,Lenkijos ir Lietuvos tarpvalstybinė  funkcinė zona“ atstovais: Lietuvos – Vilkaviškio rajono ir Lazdijų rajono savivaldybių bei Lenkijos – Seinų miesto, Seinų, Punsko, Gibų, Krasnapolio Jeleniavo, Šipliškių valsčių vadovais ir atsakingais darbuotojais.

Susitikimas Lazdijuose – pirmasis po to, kai 2023 metų pabaigoje buvo pasirašyti šios funkcinės zonos steigimo dokumentai, o šių metų balandžio mėnesį  Punske išrinkti jos valdymo organai –  valdybos nariai, pirmininkas ir vicepirmininkas.

Dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Europos Komisijos narys akcentavo, kad kertinis ES dalykas yra bendradarbiavimas tarp valstybių, o ypač – tarp savivaldybių. Tai buvo aktualu visais laikais, o ypač dabar – dėl susidariusios geopolitinės situacijos Europoje, dėl agresorės šalies pradėto karo Ukrainoje.  Pasak V. Sinkevičiaus, yra labai svarbu, kad ES politika nebūtų transliuojama iš aukščiau, o poreikiai ir idėjos būtų formuojamos bendruomenėse.

ETBG susitikime daugiausiai diskutuota apie pirmąjį galimą bendrą projektą. Buvo pateiktos dvi idėjos – Suvalkų koridoriaus, kaip turistinės zonos Lenkijoje ir Lietuvoje pritaikymas naujiems maršrutams bei civilinės saugos priemonių įsigijimas, mokymų organizavimas. Daugumai ETBG atstovų pasisakius už antrąją projekto temą, sutarta teikti savo siūlymus, pageidavimus, atsižvelgiant į kiekvienos savivaldybės finansines galimybes bei poreikius. Tai būtų pirmasis bendras ETBG projektas.

 

 

Atnaujinta: 2024-05-28 09:09:17