Kalvarijoje pristatytas MRU tyrimas

2025 - 12 - 04

Gruodžio 2 d. nuotoliniu būdu vyko Mykolo Romerio universiteto (MRU) darbo grupės atlikto tyrimo „Bendrojo ugdymo mokytojų motyvavimas pedagoginiam darbui ir pritraukimas dirbti Kalvarijos savivaldybėje“ pristatymas. Susitikime dalyvavo darbo grupės nariai: prof. dr. Irena Žemaitaitytė, doc. dr. Gintautė Žibėnienė, doc. dr. Dangis Gudelis ir lektorė Edita Vosylienė, taip pat švietimo įstaigų vadovai bei savivaldybės atstovai.

Tyrimo tikslas – identifikuoti priemones, kurios motyvuotų esamus mokytojus tęsti pedagoginį darbą ir pritrauktų naujus specialistus dirbti Kalvarijos savivaldybėje. Tyrimo metu buvo atlikta kiekybinė apklausa, kokybinės diskusijų grupės (angl. focus group) pokalbis bei parengtos rekomendacijos savivaldybei, siekiant stiprinti mokytojų motyvaciją ir užtikrinti kokybišką ugdymo procesą.

Kalvarijos savivaldybė ir Mykolo Romerio universitetas yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kuri sudaro sąlygas nuosekliai plėtoti partnerystę, įgyvendinti bendrus projektus ir užtikrinti, kad moksliniai tyrimai prisidėtų prie savivaldybės švietimo sistemos stiprinimo.

Šis tyrimas yra dar vienas žingsnis stiprinant dialogą tarp mokslininkų, savivaldybės administracijos ir švietimo įstaigų vadovų, siekiant bendro tikslo – kokybiško ir motyvuojančio ugdymo Kalvarijos savivaldybėje.

 

Atnaujinta: 2025-12-04 09:53:43