Puslapis yra atnaujinamas, atsiprašome už nepatogumus.

KOLEKTYVINĖS APSAUGOS STATINIAI IR JŲ ŽYMĖJIMAS

Kolektyvinės apsaugos statiniai – statiniai ar patalpos, kurias ekstremaliųjų situacijų ar karo metu galima pritaikyti gyventojų kolektyvinei apsaugai nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių.

Savivaldybės administracijos direktorius nustato kolektyvinės apsaugos statinių poreikį savivaldybės teritorijoje, atsižvelgiamas į savivaldybės galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizės duomenis;  valstybinės reikšmės ir pavojingųjų objektų skaičių ir jų išsidėstymą savivaldybės teritorijoje;  savivaldybės gyventojų skaičių.

Minimalus kolektyvinės apsaugos statiniuose apsaugomų savivaldybės gyventojų skaičius apskaičiuojamas pagal formulę.

Parenkant statinius ir patalpas, kuriuos ekstremaliųjų situacijų ar karo metu galima būtų pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių, atsižvelgiama į:  statinio ar patalpų vietą;  statinio ar patalpų talpumą; statinio ar patalpų konstrukcijas; statinio ar patalpų sandarumą; patalpų vietą statinyje; atstumus iki evakavimo punktų; privažiavimą prie statinio.

Kolektyvinės apsaugos statiniai žymimi šiuo specialiuoju ženklu (toliau – ženklas):

Ženklas yra lygiakraštis mėlynas trikampis oranžinio fono kvadrate, apibrėžtame mėlynos spalvos rėmeliu.

Ženklo trikampio kraštinės – 16 centimetrų ilgio, kvadrato – 25 centimetrų, mėlynas rėmelis – 1 centimetro pločio.

Ženklas tvirtinamas virš įėjimo į kolektyvinės apsaugos statinį ir (ar) išėjimo iš šio statinio durų 2–2,5 metro nuo grindų aukštyje, tinkamu regėjimui kampu, pakankamai apšviestoje ir matomoje vietoje. Nesant galimybės ženklo tvirtinti virš durų, jis tvirtinamas ant durų 1,75 metro nuo grindų aukštyje.

Jeigu įėjimo į kolektyvinės apsaugos statinį ir (ar) išėjimo iš jo durys yra požeminiuose pastato ar statinio aukštuose, papildomas ženklas šio priedo 4 punkte nustatyta tvarka tvirtinamas virš įėjimo į šį pastatą ar statinį ir (ar) išėjimo iš šio pastato ar statinio durų arba ant jų, taip pat bent vienas ženklas su krypties rodykle į kolektyvinės apsaugos statinį tvirtinamas pastato ar statinio viduje.

Kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų žemėlapį galima rasti ČIA.

Atnaujinta: 2023-10-30, 13:12:14